Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wystawa Polska Architektura 2015 odwiedzi Wrocław

 

Czas czytania: ~4 min


16 lutego 2017 roku zapraszamy do Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL.

 

FN2GgaqGqWQhJu8bWHHSFvb7aPcD2r6bcwkEVuBG1TUrmGbqgSTKElCFFxY1_do-inernetu-wroclawjpg640a.jpg

16 lutego 2017 roku zapraszamy do Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje najlepszych, polskich architektów: Przemysława Janusza z Pracowni Januszówka, Wojciecha Gawinowskiego z Pracowni Vostok Design oraz Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub- Paterczyk z Pracowni TEKKTURA.

11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.

Ambicją naszego plebiscytu było pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Jest to najbardziej obszerne i systematyczne podsumowanie dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Od jesieni 2016 roku krążymy po Polsce z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z CK Zamek możemy wystawę pokazać także we Wrocławiu.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 01.02 -16.02. 2017 w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, pl. Świętojański 1. Uroczyste zamknięcie wystawy odbędzie się 16 lutego o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wymagana rejestracja:

Jeśli nie widzisz formularza poniżej, kliknij w link: TUTAJ


Program:

18:00 Rozpoczęcie

18:15 Wykład Przemysława Janusz z Pracowni Januszówka - Krajobraz, ogród i dom. Praktyczne wdrożenie powrotu do natury

18:45 Prezentacja firmy Eclisse Polska

19: 15 Wykład Wojciecha Gawinowskiego z Pracowni Vostok Design- Architektura Harmonii - Wydział Rzeźby ASP w Warszawie

19:45 Prezentacja firmy Vank

20:15 Wykład Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub- Paterczyk z Pracowni TEKKTURA Problematyka rozbudowy istniejących obiektów na przykładzie Młyna Żytniego w Szamotułach i wybranych innych projektów

20.45 Zamknięcie imprezy

 

Ogród w Beskidach
Ogród powstał u podnóża Beskidów i został zbudowany na tarasach. Głównym założeniem pracy jest połączenie nietypowej bryły budynku mieszkalnego z otaczającym go krajobrazem. Na uwagę zasługuje użycie w wielu odsłonach gatunków rodzimych, jak (buk pospolity) Fagus sylvatic. Drzewa przypominają o Buczynie Beskidzkiej. Z kolei użyte w realizacji jodły wspaniale korespondują z architekturą oraz krajobrazem gór.

xPihUGpkeTitkjqbYcd4lVd8J3ieES538F8VlGkQ34NDc05v4r0dbZurzH06_569c9519979a9-56976f30689fc-15-4-8914.jpg

O porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie
Zaprojektowany teren jest próbą stworzenia „wizytówki miasta” - miejsca, które stanie się „zastrzykiem” uzdrawiającym i przywracającym życie przestrzeni wokół. Tereny Wyspy Grodzkiej są jednymi z najciekawszych obszarów Szczecina, ale ich potencjał jak dotąd nie został wykorzystany. Główna ideą projektu było stworzenie obszaru „wymodelowanego” naturalnymi materiałami i w naturalny sposób przypominającego meandrami i wieloma zakolami bieg rzeki. Wykorzystano naturalny materiał jakim jest drewno, który „okrywa” wszystko: pomosty, trapy, kładki i dochodzi do wnętrza wyspy.

HCqbSM1n9eosAhAJpwqd9Ey1PcVO4HnYyVAlcwL7TlBD8LOpdyRRiw9YXvCW_szczecin-port-jachtowy-2-jpg-hq.jpg

Rewitalizacja: mieszkanie w młynie
Adaptacja budynków młyna na potrzeby mieszkaniowe jest rewitalizacją Szamotuł na małą, lokalną skalę. Stary młyn żytni, historyczna, ceglana budowla, zamienił się w wielorodzinny obiekt mieszkalny. Został też włączony do większego kompleksu obiektów z mieszkaniami na wyższych piętrach i usługami na parterze.
O ile nowe budynki mieszkalne, zbudowane obok dawnego młyna, otrzymały proste, geometryczne formy, to sercem założenia jest ceglany obiekt historyczny poddany rozbudowie: nad wyremontowaną starą bryłą wyrosło dodatkowe piętro na którego elewacjach pojawił się nawiązujący do dawnej funkcji obiektu motyw kłosów zboża.

eecJOYxpNe0PQCp881Nv4HAjr71qU6Ei8j9ISAUyl9piXjSe3QLDKv74gidI_8tellturaa.jpg



Organizator                                                     Współorganizator

               

 

Patronat honorowy

   

 

Patroni medialni

 

Współpraca redakcyjna


Partnerzy

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Piramida odnowiona
Piramida odnowiona

25 marca 2024 roku w sanatorium Narcyz zameldowali się pierwsi kuracjusze. Obiekt, razem z kilkunast ...

Konferencja Kolor w architekturze
Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i m ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera