Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wystawa Polska Architektura 2015 odwiedzi Wrocław

 

Czas czytania: ~4 min


16 lutego 2017 roku zapraszamy do Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL.

 

FN2GgaqGqWQhJu8bWHHSFvb7aPcD2r6bcwkEVuBG1TUrmGbqgSTKElCFFxY1_do-inernetu-wroclawjpg640a.jpg

16 lutego 2017 roku zapraszamy do Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje najlepszych, polskich architektów: Przemysława Janusza z Pracowni Januszówka, Wojciecha Gawinowskiego z Pracowni Vostok Design oraz Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub- Paterczyk z Pracowni TEKKTURA.

11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.

Ambicją naszego plebiscytu było pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Jest to najbardziej obszerne i systematyczne podsumowanie dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Od jesieni 2016 roku krążymy po Polsce z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z CK Zamek możemy wystawę pokazać także we Wrocławiu.

Wystawa będzie prezentowana w dniach 01.02 -16.02. 2017 w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, pl. Świętojański 1. Uroczyste zamknięcie wystawy odbędzie się 16 lutego o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wymagana rejestracja:

Jeśli nie widzisz formularza poniżej, kliknij w link: TUTAJ


Program:

18:00 Rozpoczęcie

18:15 Wykład Przemysława Janusz z Pracowni Januszówka - Krajobraz, ogród i dom. Praktyczne wdrożenie powrotu do natury

18:45 Prezentacja firmy Eclisse Polska

19: 15 Wykład Wojciecha Gawinowskiego z Pracowni Vostok Design- Architektura Harmonii - Wydział Rzeźby ASP w Warszawie

19:45 Prezentacja firmy Vank

20:15 Wykład Hanny Michalik-Tomczak i Katarzyny Kozub- Paterczyk z Pracowni TEKKTURA Problematyka rozbudowy istniejących obiektów na przykładzie Młyna Żytniego w Szamotułach i wybranych innych projektów

20.45 Zamknięcie imprezy

 

Ogród w Beskidach
Ogród powstał u podnóża Beskidów i został zbudowany na tarasach. Głównym założeniem pracy jest połączenie nietypowej bryły budynku mieszkalnego z otaczającym go krajobrazem. Na uwagę zasługuje użycie w wielu odsłonach gatunków rodzimych, jak (buk pospolity) Fagus sylvatic. Drzewa przypominają o Buczynie Beskidzkiej. Z kolei użyte w realizacji jodły wspaniale korespondują z architekturą oraz krajobrazem gór.

xPihUGpkeTitkjqbYcd4lVd8J3ieES538F8VlGkQ34NDc05v4r0dbZurzH06_569c9519979a9-56976f30689fc-15-4-8914.jpg

O porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie
Zaprojektowany teren jest próbą stworzenia „wizytówki miasta” - miejsca, które stanie się „zastrzykiem” uzdrawiającym i przywracającym życie przestrzeni wokół. Tereny Wyspy Grodzkiej są jednymi z najciekawszych obszarów Szczecina, ale ich potencjał jak dotąd nie został wykorzystany. Główna ideą projektu było stworzenie obszaru „wymodelowanego” naturalnymi materiałami i w naturalny sposób przypominającego meandrami i wieloma zakolami bieg rzeki. Wykorzystano naturalny materiał jakim jest drewno, który „okrywa” wszystko: pomosty, trapy, kładki i dochodzi do wnętrza wyspy.

HCqbSM1n9eosAhAJpwqd9Ey1PcVO4HnYyVAlcwL7TlBD8LOpdyRRiw9YXvCW_szczecin-port-jachtowy-2-jpg-hq.jpg

Rewitalizacja: mieszkanie w młynie
Adaptacja budynków młyna na potrzeby mieszkaniowe jest rewitalizacją Szamotuł na małą, lokalną skalę. Stary młyn żytni, historyczna, ceglana budowla, zamienił się w wielorodzinny obiekt mieszkalny. Został też włączony do większego kompleksu obiektów z mieszkaniami na wyższych piętrach i usługami na parterze.
O ile nowe budynki mieszkalne, zbudowane obok dawnego młyna, otrzymały proste, geometryczne formy, to sercem założenia jest ceglany obiekt historyczny poddany rozbudowie: nad wyremontowaną starą bryłą wyrosło dodatkowe piętro na którego elewacjach pojawił się nawiązujący do dawnej funkcji obiektu motyw kłosów zboża.

eecJOYxpNe0PQCp881Nv4HAjr71qU6Ei8j9ISAUyl9piXjSe3QLDKv74gidI_8tellturaa.jpg



Organizator                                                     Współorganizator

               

 

Patronat honorowy

   

 

Patroni medialni

 

Współpraca redakcyjna


Partnerzy

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera