Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budujesz dom? Zobacz jak zaoszczędzić

 

Czas czytania: ~2 min


YHG4dSMzeSDnoskJBNGqyZsqv1vfV43FfyVl2gj5otLk18EuTFWB0VfxmRRe_dom-braas.jpg

Każdy kto przygotowuje się do budowy domu wie że złotówki uciekają między palcami. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie. Można je zacząć już na etapie projektowania. Nie może się ono jednak odbywać kosztem jakości materiałów budowlanych.

Decyzje muszą być przemyślane
Na kompleksową budowę domu składa się wiele zależnych od siebie elementów. Każdy z nich powinien być przemyślany. Jedynie najwyższa jakość produktów w połączeniu z właściwym montażem zagwarantuje bezpieczeństwo i trwałość rozwiązań. Dlatego nie warto oszczędzać na niskojakościowych zamiennikach i korzystać z usług niesprawdzonych ekip budowlanych. Jakość zawsze powinna iść przed ceną.

Tańsze materiały nie muszą być złe
W oszczędnościach pomoże nam wybór powtarzalnego projektu. Bryła powinna być możliwe prosta i niedużych rozmiarów. Brak oryginalności, którą zresztą nie każdy lubi, można zrekompensować sobie kolorystyką elewacji bądź połaci dachu. Warto pamiętać jednak, że zasada „piękno tkwi w prostocie” nie wyszła z mody i proste, minimalistyczne kształty dalej cieszą się uznaniem w oczach architektów.

Dach wizytówką domu
Kolor i kształt dachu zależy nie tylko od indywidualnych upodobań inwestora, ale również od architektury czy stylu budowli. W przypadku dachówek inwestor ma do dyspozycji wiele barw i kształtów, choć obecnie dominują stonowane, ciemne kolory i proste kształty. Cena dachówek zależy od modelu oraz użytej podczas produkcji powłoki – zasadniczo te błyszczące będą droższe od matowych, tak jak to ma miejsce w dachówkach ceramicznych, w których powłoki glazurowane są droższe od angobowanych. Na cenę dachówki może mieć wpływ także kolor. Dachówki ceramiczne w naturalnych barwach, jak miedziana czy czerwona, są tańsze od tych w pozostałych kolorach. W przypadku dachówek betonowych kolor nie ma znacznego wpływu na ich cenę. Inwestor ma też do dyspozycji wiele kształtów betonowego pokrycia.

Profesjonalna ekipa to podstawa
Doświadczona ekipa budowlana to skarb. Często bowiem usterki, które inwestor odkrywa dopiero po zakończeniu budowy, są wynikiem niestosowania się do zasad, które producenci zawierają w instrukcjach montażowych. Istnieje możliwość skorzystania z ekipy z polecenia, jednak nie zawsze mamy w najbliższym otoczeniu kogoś, kto akurat korzystał z takich usług.

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom podmiejski – ład w chaosie
Dom podmiejski – ład w chaosie

Dom podmiejski projektu pracowni Z3Z Architekci stanął w 2017 roku w podwarszawskiej miejscowości Jó ...

Nowa Fabryczna – złoto w centrum
Nowa Fabryczna – złoto w centrum

Nowa Fabryczna – to budynek biurowy, który stanął w pobliżu nowego dworca kolejowego w centrum Łodzi ...

WXCA zaprojektuje bulwary
WXCA zaprojektuje bulwary

WXCA, znana warszawska pracownia zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na projekt zagospodarowania te ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera