Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zalety stosowania tynków silikonowych w budownictwie

 

Czas czytania: ~2 min


0vQhApbLMzeUqlxorHMULC34E8LhCeseRFFQBh1gMuT21haf9ux9M7buwgJh_9c1af4597a.jpg

Dekoracyjny tynk elewacyjny ma za zadanie nie tylko ładnie wyglądać ale przede wszystkim chronić ściany przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, grzybami i uszkodzeniami. Tynki silikonowe skupiają w sobie większość zalet innych rodzajów wypraw tynkarskich dlatego doskonale sprawdzają się w budownictwie.

Tynki silikonowe uznawane są za najlepsze spośród cienkowarstwowych tynków dekoracyjnych dostępnych na rynku. Służą do wykonywania nie tylko dekoracyjnych ale i ochronnych wypraw tynkarskich na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Łączą w sobie zalety wysokiej elastyczności, hydrofobowości przy jednocześnie małym oporze dyfuzyjnym. Ponadto są wyjątkowo odporne na korozję biologiczną, uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia.

Dzięki swojej obojętności elektrostatycznej i szczególnie niskiej nasiąkliwości, tynki te łatwo pozbywają się zabrudzeń ze swojej powierzchni. Dla odzyskania świeżości wystarczają intensywne opady deszczu. Tynki silikonowe charakteryzuje mała wodochłonność i wysoka odporność na agresywne składniki zawarte zarówno w podłożu, jak i w środowisku naturalnym.

Posiadają bardzo niski opór dyfuzyjny dzięki czemu ściana nie jest zagrożona kondensacją pary wodnej we wnętrzu materiału konstrukcyjnego lub też w warstwach termoizolacji. Czynnikiem powodującym szerokie zastosowanie tynków silikonowych jest przede wszystkim bardzo wysoka poręczność i wygoda przy nanoszeniu materiału i wykonywaniu powłok tynkarskich.

Tynki produkowane są w postaci mas gotowych do użycia bezpośrednio na budowie. Wykonawcy nie muszą tracić czasu na przygotowanie mieszanek, a to pozwala na uzyskiwanie wysokich wydajności prac wykończeniowych. Tak jest np. w przypadku weber.pas premium.

Ponadto stosując zabarwione w masie gotowe masy tynkarskie pozbywamy się nie tylko dodatkowych kosztów związanych z zakupem farb, ale również pozostałych nakładów związanych z malowaniem. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie przy pracach dociepleniowych, bowiem znacznie skrócony może być niezbędny czas pracy rusztowań elewacyjnych, który w przypadku stosowania tynków mineralnych (zalecane jest dodatkowe przemalowanie farbami elewacyjnymi) może być dłuższy o przynajmniej kilka dni.

Warto pamiętać że tynk silikonowy jest ostatnią warstwą elewacji zewnętrznej. Przy doborze odpowiedniego tynku trzeba wziąć pod uwagę podstawowe parametry komponentów ściany. Dobrze, jeśli jeszcze tak dobrany tynk cienkowarstwowy ładnie prezentuje się na elewacji.

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Park of Poland – gigantyczny park rozrywki
Park of Poland – gigantyczny park rozrywki

Park of Poland – to, jak zapewnia jego inwestor - pierwszy park rozrywki na dużą skalę w Polsce i w ...

Konkurs 120 Hours – nagroda dla Polaków
Konkurs 120 Hours – nagroda dla Polaków

Konkurs 120 Hours – to dowód na to, że młodzi architekci i studenci architektury są żądni wyzwań i l ...

Monopolis – nowe życie fabryki
Monopolis – nowe życie fabryki

Monopolis – to nazwa nowej inwestycji, związanej z rewitalizacją zabytków poprzemysłowych. Kompleks ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera